M.A.S.H. - Matematická záchranka

Podpora učení matematiky a statistiky je odborný termín pro mimokurikulární výukové a studijní služby v oblasti matematiky a statistiky na institucích terciárního vzdělávání. Termín zahrnuje aktivity, zařízení a zdroje, které jsou určeny ke zlepšení učení studentů zapsaných do studijních programů na univerzitě. Jednou z forem takové podpory je tzv. drop-in centrum, kam mohou studenti v předem daných provozních hodinách přijít a využívat podporu tzv. tutora nebo pracovat samostatně či ve skupině.
 
V roce 2021 byl schválen projekt "Capacity Building in Mathematics and Statistics Learning Support in Norway and the Czech Republic (MSLS Net)“ financovaný fondy EHP, jehož koordinátorem je VUT v Brně. Díky tomuto projektu budou studenti prvního ročníku FEKT, zejména studenti předmětu BPC-MAS (Matematický seminář), mít možnost využít podporu tzv. „tutorů“ při učení se matematiky.
 
Centrum podpory „M.A.S.H. - Matematická záchranka“ se nachází v pátém patře budovy Technická 8, v místnosti 5.17. Podpora bude probíhat podle předem stanovaných pravidel, zejména se studenti musí chovat ohleduplně a nerušit další přítomné v centru. Studenti budou mít možnost využívat stoly, 2 nově umístěné počítače, tiskárnu a tabule, později i předem připravené studijní materiály.
 
Centrum bude otevřeno od 3. týdne podzimního semestru. Pravidelný týdenní harmonogram bude znám v pátek 1. října, kdy se uskuteční úvodní schůzka všech tutorů včetně zaškolení. Provozní doba centra pro podzimní semestr 2021 je plánována na 3-6 hodin týdně.